przyprawy

Witam serdecznie na moim blogu, w świecie tysiąca smaków i aromatów. Nazywam się Marzena. Z wykształcenia jestem księgową, natomiast z zamiłowania- kucharką. Blog ten powstał z mojej pasji, jaką jest gotowanie. Swój wolny czas poświęcam w większości na eksperymentowanie w kuchni i wypróbowywanie nowych przepisów. Owocami swojej pracy uszczęśliwiam swoją rodzinę- ukochanego męża i trójkę dzieci, jak na razie nie narzekają 🙂 Nie chwaląc się, rodzina jest zadowolona z mojego hobby i komplementują mnie. Chciałabym i z wami podzielić się swoimi efektami, wymienić sprawdzonymi przepisami. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, przepisy mają różny stopień trudności, więc mam nadzieję, że odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani w sztuce kulinarnej 🙂 Stroną wizualną bloga- zdjęciami, zajmuje się mój starszy syn.

gotowanie

Gotując, kieruję się tylko dwoma zasadami- ma być smacznie, ale i zdrowo. Na moim blogu znajdziecie mnóstwo tradycyjnych propozycji, jak na przykład typowe polskie dania obiadowe, ale także przepisy z kuchni włoskiej, chińskiej, indyjskiej i wielu innych. Lubię też piec ciasta, samodzielnie wypiekam chleby, wciąż udoskonalam przepisy. Robię zdrowe zamienniki słodyczy, tych sklepowych w ogóle nie kupujemy. Dbam o to, by kuchnia była urozmaicona, nie lubię nudy. Inspirację czerpię z wycieczek do różnych restauracji, książek kulinarnych, innych blogów, a czasem po prostu z wizyt u dalszej rodziny i znajomych. Moim skrytym marzeniem jest prowadzić własną restaurację, kto wie, może kiedyś się spełni… Jestem jednak z natury osobą, która rozważa swoje kroki i jak na razie nie postawiłabym wszystkiego na jedną kartę. Z drugiej strony wiem, że czas ucieka, gdy widzę w lustrze kolejne zmarszczki, zastanawiam się, czy dobrze robię, odkładając to na przyszłość… Jakkolwiek mogło to zabrzmieć, nie czuję się jeszcze staro, wręcz przeciwnie, wciąż mam pełno energii i planów.

Wycieczka rowerowa

A poza gotowaniem, lubię spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu. W weekendy korzystamy z ładnej pogody i jeździmy z mężem na wycieczki rowerowe.