Płatki owsiane oczyszczają i odżywiają cerę z trądzikiem.

Trądzik to coś, z czym boryka się spora część społeczeństwa, w większości dotyka on osób w okresie dojrzewania. Jako wiek nastoletni to czas, kiedy wygląd ma naprawdę spore znaczenie, staramy się wówczas za wszelką cenę pozbyć wykwitów z naszej twarzy. Przydatne mogą się okazać domowe sposoby na trądzik młodzieńczy,  które bazują na naturalnych i nieszkodliwych produktach. Wtedy mamy pewność, że nie pogorszą one stanu naszej cery, ze względu na brak parabenów i substancji alergennych. 

Szybkie maseczki na trądzik

Najpopularniejszym sposobem, na poprawę kondycji naszej skóry są maseczki na trądzik, domowe sposoby obfitują w coraz to nowsze przepisy na nie. Dobra maseczka na trądzik to taka, która będzie dopasowana do tego, czego aktualnie nasza twarz potrzebuje. Obserwując ją, jesteśmy w stanie stwierdzić, jaką maseczkę powinniśmy zastosować.

Na pojedyncze, ropne i bolące wypryski, poleca się zastosować cebule na trądzik. Ma ona działanie przeciwzapalne i łagodzące, nie wydziela najprzyjemniejszego zapachu, jednak efekty są tego warte. Warto zastosować to rozwiązanie na trądzik na plecach, domowe sposoby zapewnią komfort dla ciała.

Bardzo dobrze sprawdzi się maseczka z kurkumy na trądzik, który jest już wyleczony. Kurkuma poprawi strukturę skóry, wyrówna jej koloryt i pomoże w walce z suchymi skórkami.

Na nieco więcej wyprysków, sprawdzi się maseczka z drożdży na trądzik, w którym przeważają ropne wypryski; drożdże mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Podobne działanie ma także maseczka z miodu na trądzik, jest ona jednak trochę delikatniejsza dla skóry.

Natura dostarcza wielu składników na trądzik.

Inne sposoby na trądzik

Z kolei na zaskórniki, czyli podskórne wypryski, poleca się płatki owsiane na trądzik, jest to nie tylko maseczka, ale również peeling dla skóry. Nie tylko wyrównuje koloryt, ale również niweluje widoczność porów. W przypadku tej maseczki warto uprzednio wykonać parówkę.

Parówka na trądzik jest skuteczna, ponieważ otwiera pory i przygotowuje cerę do przyjęcia nawilżającego i oczyszczającego kremu.

Domowe maseczki na trądzik to nie tylko walka z wypryskami, ale także odpowiednie nawilżenie skóry. Dobrze sprawdzi się tutaj sok z aloesu na trądzik, jak również sam aloes na trądzik. Ma on silne właściwości nawilżające, a jest równocześnie bardzo lekki.

Domowe sposoby na trądzik mogą nie dać rady w niektórych przypadkach, warto wówczas zaopatrzyć się w preparat na trądzik, którego skład będzie oparty na naturalnych składnikach np. Sevolium.

5 (100%) 2 głosów

6 Komentarzy

  1. Po Sevolium moje życie odmieniło się na lepsze. Zniknął mi trądzik, nie mam nawet najmniejszych wyprysków, zaczęłam wychodzić do ludzi bo wreszcie nie wstydziłam się swojej twarzy, poznałam miłość swojego życia, zmieniłam pracę na lepszą – cuda panie, cuda.

    A tak na poważnie to krem jest naprawdę fajny. Niemal bezzapachowy, noszę go bez problemu pod makijażem. Poza tym fajnie nawilża i działa na skórę przeciwbakteryjnie. Po miesiacu nakładania ilość pryszczy zmniejszyła mi się zauważalnie.

  2. A czy domowa maseczka z drożdży nadaje się na kazdy rodzaj skóry? Słyszałam wiele opinii, że ludzie czui sie z nią bardzo niekomfortowo i strasznie ich podrażniła.

    1. Drożdże są dość silnym środkiem i faktycznie mogą lekko podrażnić wrażliwszą (lub bardziej naznaczoną wypryskami) skórę. Najlepiej byłoby zacząć od jakiejś innej maseczki domowej, ewentualnie najpierw zrobić drożdżową a potem aloesową mającą silne działanie łagodzące.

  3. parówki są dobre, ale mogą być jeszcze lepsze jeżeli od razu wrzucimy do nich zioła lub jakąś maść. Ja osobiście lubię ją miksować z nagietkiem albo czystkiem i eukaliptusem. Potem tylko jakaś domowa maseczka i jazda 😀

  4. Zamówiłam Sevolium pzedwczoraj, teraz czekam na kuriera i zaczynam swoją walke z trądzikiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *