Lwia zmarszczka potrafi uprzykrzyć życie niejednej kobiecie – jest to bardzo głęboka i widoczna bruzda biegnąca między brwiami. Zwykle powstaje dość wcześnie i jest efektem zbyt częstego marszczenia czoła. Pozbycie się jej bywa skomplikowane i często nie da się tego zrobić bez ingerencji medycyny estetycznej. Jednak poprzez dobór odpowiednich kremów, masek i regularnych rytuałów pielęgnacyjnych można znacznie wygładzić, a nawet całkowicie pozbyć się tej bruzdy.

Zatem jakich składników powinniśmy szukać w kremach do codziennej pielęgnacji twarzy?

Po dwudziestym piątym roku życia nasza skóra wydziela mniej kolagenu, czyli białka będącego integralną częścią budowy naskórka. Zmniejszona produkcja kolagenu prowadzi do powstawania zmarszczek. Zatem warto wybrać krem do twarzy, który zawiera kolagen. Nie każdy rodzaj kolagenu jednak, jest dobry. Warto wybierać produkty z dodatkiem mikrokolagenu, tropokolagenu czy kolagenu rybnego, ze względu na to, że ich cząsteczki są tak małe, że mają szansę wniknąć pod skórę i ją wypełnić. Z kolei kremy z zawartością w postaci kolagenu hydrolizowanego, czyli tak zwanej żelatyny, nie przynoszą z reguły dużych efektów. Przed zastosowaniem kosmetyków kolagenowych powinniśmy zwilżyć twarz wodą.

zmarszczkiKolejnym składnikiem pomocnym w usuwaniu lwiej zmarszczki jest oczywiście kwas hialuronowy. Działa na zasadzie łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody wewnątrz skóry. Dzięki temu zapobiega wysuszeniu skóry przez utratę wody i regeneruje naskórek. Dodatkowo sprawia, że skóra szybciej się regeneruje i tworzy nowe komórki. Wykorzystanie kwasu hialuronowego na lwią zmarszczkę jest zatem bardzo korzystnym sposobem na wygładzenie lub całkowite zniwelowanie jej. Niestety, jego ilość nawet w drogich kremach jest znikoma. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup czystego, stuprocentowego kwasu i dodawanie go do gotowych kosmetyków.

W przypadku lwiej zmarszczki, rewelacyjne efekty dają kremy i maseczki zawierające wyciągi z alg morskich. Ich działanie polega na wypełnianiu ubytków w naskórku oraz na przywracaniu prawidłowej pracy komórek. Algi hamują procesy obumierania i uelastyczniają skórę. Dzięki temu możemy skutecznie wygładzić niewielką lwią zmarszczkę, a także znacznie spłycić większą bruzdę.

Lwia zmarszczka – jaki krem na zmarszczki na czole rozwiąże problem?

Serum Richevon rozwiąże problem, warto także stawiać na kremy bogate w podstawowe składniki, takie jak na przykład witamina E, aloes, wyciągi i oleje roślinne. Mają działanie silnie nawilżające i regenerujące warstwy naskórka, a dodatkowo tworzą warstwę ochronną. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na drogi krem na zmarszczki na czole, warto stawiać właśnie na takie składniki, które wyróżniają się niedocenionym działaniem. Składniki te są dostępne zwykle w tańszych kremach, jednak świetną opcją jest zakup surowych składników i mieszanie ich z naszym ulubionym kremem np. wtedy, gdy stosuje się krem nawilżający do cery trądzikowej. Sprawi to, że wzbogacimy go o cenne mikroelementy w relatywnie niskiej cenie. Mamy też kontrolę nad ilością dodatków o jakie uzupełniamy nasz kosmetyk. Więcej o Richevon znajdziesz tu.
Oprócz tego powinniśmy także wprowadzić do pielęgnacji masaże, peelingi i odpowiednie oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń. Lwiej zmarszczki można pozbyć się bez ingerencji inwazyjnych metod medycyny estetycznej, jednak należy przygotować odpowiednio dobrane kosmetyki i dostosować codzienną i regularną pielęgnację do potrzeb naszej cery.

Bibliografia

1. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
3. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

4.6 (91.43%) 7 głosów

6 Komentarzy

  1. A jak jestem po zabiegach to też mogę sobie taki krem wklepywać czy wtedy nie można? Podpowie ktoś?????

  2. Drogie sa takie kremy z algami czy kwasem ale to pewnie dlatego że te składniki też są takie drogie :((

  3. Kocham ten krem całym sercem – mam już drugie opakowanie i z tygodnia na tydzień jestem coraz bardziej zachwycona. Wcześniej moja cera była taka jakaś szara, bez wyrazu….. Ale teraz już mam z głowy i ekstra 😀

  4. Też bardzo lubię ten krem. U mnie sprawdza się ś w i e t n i e! Moja skóra jest błyszcząca i świeża, kocham 🙂 🙂 I delikatnie zmniejszył mi zmarszczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *