Coraz więcej osób w naszym kraju ma problemy z dolegliwościami określanymi jako lwie zmarszczki. Warto w tym miejscu wspomnieć, że są to bruzdy, które pojawiają się między brwiami. Szczególnie widoczne są na gładziźnie czoła. Osoby, które mają do czynienia z tymi zmarszczkami narzekają, że ich rysy twarzy ulegają niekorzystnej zmianie, a oblicze staje się groźniejsze, niż do tej pory.

Szczególnie tym faktem zasmucony są kobiety, który zawsze i wszędzie chcą wyglądać pięknie oraz atrakcyjnie. Macie ten sam problem i nie wiecie, jak sobie z tym poradzić?

Musicie jednak wiedzieć, że istnieje kilka sprawdzonych metod, aby relatywnie szybko oraz skutecznie pozbyć się tego kłopotu praktycznie raz na zawsze. Do tych metod zalicza się: stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego oraz zabieg kwasem hialuronowym.

Jak wygląda cały zabieg?
Ile trzeba wydać na niego pieniędzy?
O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy artykuł poświęcony tej właśnie tematyce.

Jak wygląda zabieg kwasem?

Na pewno teraz poważnie zastanawiacie się nad tym, jak konkretnie wygląda zabieg usuwania zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego. Na początek warto zaznaczyć, że w jego trakcie preparat tego specyfiku wprowadzany jest śródskórnie. Przed wykonaniem zastrzyku doktor posiadający odpowiednie kwalifikacje dezynfekuje skórę, a także aplikuje znieczulenie miejscowe, w którym jest odpowiedni krem.

kwas-na-zmarszczkiWarto dodać, że nakłucie przeprowadzane jest również przy pomocy bardzo cienkiej igły, dlatego pacjent czy pacjentka praktycznie nie czuje bólu. Nie wolno o tym zapominać. Warto zaznaczyć, że cała ta „operacja” trwa około trzy kwadranse (zdarza się jednak, że wszystko trwa około pół godziny). Nie można nie wspomnieć, że zabieg nie wymaga przeprowadzenia wcześniejszych testów alergologicznych. Po jego przeprowadzeniu w miejscu wkłucia może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, ale tego typu kłopoty znikają po upływie kilku dni. Trzeba wyraźnie podkreślić, że efekty z wykonanego zabiegu są widoczne praktycznie natychmiast oraz utrzymują się zazwyczaj przez okres nawet kilkunastu miesięcy. Oczywiście, ten czas zależy od trybu życia, stanu skóry, głębokości zmian, a także wieku pacjenta czy pacjentki.

Warto zaznaczyć, że zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są całkowicie bezpieczne, ponieważ ten specyfik naturalnie występuje w naszym organizmie. Jedynymi przeciwwskazaniami są alergię na kwas hialuronowy, ciąża i laktacja oraz niektóre stany zapalne skóry (między innymi opryszczka). Nie wolno tej kwestii bagatelizować , ponieważ wtedy zabieg nie zostanie przeprowadzony.

Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka cena zabiegu w gabinecie

Na pewno także zastanawiacie się, jaka jest kwas hialuronowy lwia zmarszczka cena wykonania tego profesjonalnego oraz niewątpliwie bardzo skutecznego zabiegu przeprowadzonego przez lekarzy posiadających odpowiednią wiedzę i właściwe narzędzia. Musicie zatem wiedzieć, że zabieg usuwania tego typu zmarszczek przy pomocy iniekcji kwasu hialuronowego można wykonać w wielu miejscach w Polsce. Oczywiście, dzięki temu można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ ceny w niektórych klinikach znacząco się od siebie różnią. Koszt samego zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od ilości użytego preparatu. Trzeba podkreślić, że jedna ampułka o pojemności 1ml kwasu hialuronowego kosztuje zazwyczaj około 1200 zł. Przeważnie taka ilość wystarczy do usunięcia lwich zmarszczek, dzięki czemu zabieg może być bardzo skuteczny, a pacjent czy pacjentka w pełni zadowoleni z efektów.

Chcesz poznać inne zabiegi niwelujące zmarszczki? Przeczytaj ten artykuł.

Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999

4.8 (96.67%) 6 głosów

5 Komentarzy

    1. No dokładnie, ja tam wolę naturalne metody na zmarszczki typu krem na zmarszczki czy maseczki 🙂

  1. Ja zbieram właśnie na swój pierwszy zabieg!!! Tyle wyrzeczeczeń i wogóle i mam nadzieję że ten kwas sobie poradzi z moją obwisłą skórą !!!!!!!!!!

  2. powiedzcie mi, to jest tak ze lekarz mowi, ile tego kwasu mamy sobie wstrzyknac czy tylko idziemy i mowimy ze chcemy tyle i tyle?
    ciekawi mnie to bo nie znam się na tych zabiegach a moja skóra jest bardzo wiotka już (mam 43 lata)

  3. Ja tam nie mam aż tyle kasy, żeby na te wszytskie zabiegi wydawać. No bo to trzeba jednak powtarzać i w ogóle… Na razie kupiłam sobie richevon i po tych 4 czy tam prawie 5 tyg moge śmiało powiedzieć WOW! napięta skóra, taka jakby rozjaśniona, odżywiona…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *