W młodym wieku cera potrzebuje przede wszystkim nawilżania. Mniej więcej w 30 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nie zawsze jest to problem. Wiele zależy od tego, jaki ma się typ cery i jak się o nią dbało. Po 40 roku życia skóra traci swoją naturalną elastyczność, więc mogą już one być wyraźne. Nadal niezbędne jest nawilżanie oraz dostarczanie skórze różnych składników odżywczych. Do tego pojawia się konieczność jej wygładzania.

Jaki krem dla 40 latki?

Jeśli jest się w dojrzałym wieku, to stosując krem do twarzy, trzeba zwracać uwagę na jego działanie przeciwzmarszczkowe. Powinien on nadawać skórze elastyczność i tym samym wygładzać ją. Zmarszczki mogą być niemal niewidoczne albo bardzo zredukowane. To,jaki krem do twarzy po 40 się wybiera, ma większe znaczenie, niż kiedy jest się w młodszym wieku. O wiele bardziej istotne staje się, by był to dobry krem. Nie chodzi jedynie o to, by nazywał się przeciwzmarszczkowym, ale by rzeczywiście działał. Ważny jest skład. Składniki muszą dobrze dbać o skórę. Przede wszystkim powinny być to substancje naturalne. Przykładem preparatu o takim składzie jest serum Richevon. Nie ma w nim natomiast barwników oraz sztucznych substancji zapachowych, czyli tego, co skórze nie jest potrzebne. To też ważne. Nie należy jej zanieczyszczać szkodliwymi czy niepotrzebnymi substancjami.

Czynniki pozytywnie oddziałujące wnikają głęboko, dzięki temu skóra jest dobrze odżywiona, ujędrniona. Dzięki Richevon wygląda się młodziej. Dobre samopoczucie, jakie to zapewnia, jest tak samo ważne, jak i atrakcyjny wygląd. W wieku powyżej 40 lat trzeba mocniejszego efektu wygładzania, dlatego preparaty o działaniu przeciwzmarszczkowym są niezbędne. Jeśli i na inne sposoby będzie się dbać o swoją urodę, to na długo zachowa się młodzieńczy wygląd. Ważne jest picie wody oraz zdrowe odżywianie. Czytaj: http://pierwsze-zmarszczki.pl/wybrac-krem-pierwsze-zmarszczki-mimiczne/

Preparaty stosowane do twarzy muszą być dostosowane do wieku oraz stanu skóry. Niekoniecznie,jaki krem do twarzy po 40jest najlepszy, taki dobry będzie i wcześniej. Zasadą jest, że preparaty przeciwzmarszczkowe stosowane są, jak już ten problem jest bardziej widoczny. Richevon można stosować w każdym wieku, jeśli zachodzi potrzeba mocniejszego wygładzania skóry.

4.8 (96%) 5 głosów

6 Komentarzy

  1. Stosowałam próbki kremu do skóry dojrzałej marki Alteya Organics i był to pierwszy krem, który po nałożeniu na skórę twarzy czuje się, że zaczyna pracować. Krem jest naturalny na bazie surowców roślinnych i olejku z róży damasceńskiej, ma certyfikat bezpieczeństwa USDA Organic, jest godny polecenia

  2. No pewka że skład jest ważny nie wyobrażam sobie nie czytać składu rzeczy które się je albo nakłada na ciało ….

  3. Oezu jak mnie wkurza, kiedy krem ma taki mocny zapach….
    Drażni mnie niesamowicie, choćby to był najpiękniejszy aromat na świecie, to ja mówię temu stanowcze NIE

  4. To ja ze swojej strony jeszcze Wam podpowiem, że warto robić sobie masaże twarzy – albo masażerem takim małym, albo dłońmi. Dzięki temu ukrwienie jest lepsze i te składniki napinające lepiej działają!

  5. OO tak, napięta skóra wieczorem i jednocześnie taki krem, który tej skóry nie ściąga, to jest po prostu ideał pielęgnacji <3
    Najbardziej mnie śmieszą kobietki, któe narzekają na swoją skórę i cerę a nic z tym nie robią. Samo się nie zrobi, moje drogie!!! I zawsze można sobie odłożyć te parę groszy na jakiś skuteczny zabieg albo elegancki krem, przecież to jest wydatek raz na ruski rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *