Problemy z lwią zmarszczką są coraz bardziej powszechne. Z tego typu dolegliwością borykają się osoby w różnym wieku. Im człowiek starszy, tym zazwyczaj ma znacznie więcej kłopotów w tym aspekcie. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby poradzić sobie z takimi problemami.

Ich zastosowanie w zdecydowanej większości przypadków sprawia, że możecie na nowo cieszyć się piękną i młodą wyglądającą twarzą. Sposoby dzielą się na domowe oraz te wykonywane przez profesjonalne gabinety kosmetyczne czy prywatne kliniki. Te pierwsze – m. in. kremy przeciwzmarszczkowe (np. Richevon) – są zdecydowanie tańsze, ale nie zawsze dają 100% gwarancję, że uporacie się z tymi zmarszczkami, które powodują, że twarz wygląda starzej i ma bardziej złowrogie oblicze. Osoby, które posiadają określoną kwotę gotówki wolą od razu udać się do odpowiedniej kliniki, aby tam lekarz wykonał stosowny zabieg. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest usuwanie lwich zmarszczek przy pomocy botoksu. Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się temu tematowi, dlatego poniżej możecie przeczytać na czym polega ten zabieg oraz dlaczego warto go stosować.

Dlaczego warto skorzystać z metody botoks lwia zmarszczka?

Botoks lwia zmarszczka to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się tego typu dolegliwości. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe. Tą metodą leczyły się bardzo znane osoby i nigdy nie narzekały na jej skuteczność. W związku z tym, ten sposób jest coraz bardziej popularny i nie należy spodziewać się, aby w przyszłości ten trend mógł ulec zmianie. Warto zaznaczyć, że botoks lwia zmarszczka to oczyszczone białko, które jest wytwarzane przez bakterie. Często nazywa się ten preparat również toksyną botulinową typu A. Trzeba zaznaczyć, że ten specyfik jest wykorzystywany z powodzeniem w medycynie już od wielu lat.

Na czym polega działanie botoksu?

przed-i-poWarto wiedzieć, że ta substancja blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, które istnieją w tkankach. Co to dokładnie oznacza? Dzięki temu działaniu możliwe jest rozluźnienie mięśni, co przyczynia się do mniejszej ilości widocznych zmarszczek. W przypadku mięśni mimicznych sprzyja to wygładzenie skóry oraz zlikwidowaniu wszelkich tego typu dolegliwości związanych ze zmarszczkami. Trzeba podkreślić, że toksyna botulinowa znakomicie redukuje zmarszczki w górnej części twarzy, ale także stosuje się ją do leczenia nadpotliwości czy zgrzytania zębami.

Jak wygląda taki zabieg?

Odpowiedni lekarz  kieruje botoks lwia zmarszczka na skórę twarzy za pomocą zastrzyku. Skóra przed zabiegiem jest odpowiednio zdezynfekowana – podobnie zresztą jak wszystkie inne urządzenia. Sam zabieg iniekcji botoksem zabiera zazwyczaj od 10 minut do około pół godziny. Warto dodać, że wykonują go lekarze, którzy specjalizują się w medycynie estetycznej. Nie tylko są doskonale przeszkoleni, ale także posiadają odpowiednią wiedzę. Poza tym, cały czas nabywają nowe wiadomości oraz wiedzą, jak wykonywać zabiegi, aby pacjent czy pacjentka czuli jak najmniejszy ból. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj cała procedura jest całkowicie bezbolesna. Wiele osób zastanawia się, czy botoks lwia zmarszczka i cały zabieg przeprowadzony przy pomocy tego specyfiku przyczyni się do tego, że konieczne będzie wzięcie urlopu od pracy czy szkoły. Na szczęście jednak nie jest to potrzebne, ponieważ po zabiegu można praktycznie od razu wrócić do normalnej aktywności.

Bibliografia

1. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

3.6 (72%) 5 głosów

3 Komentarzy

  1. Ach, zbieram sobie na jakiś zabieg, może za 10 lat uzbieram…
    Chyba sobie zamówię ten Richevon i zacznę zapobiegać takim zmianom na skórze

  2. Pół godziny? Ja to myślałam że to trwa parę godzin, a tu taka niespodzianka… To w sumie te gwiazdki dlatego tak często robią, bo tyle czasu mają 😀
    A tak serio to jest to bezbolesne? Bo takie ostrzykiwanie napewno się czuje… Nie jest to napewno najprzyjemniejsza rzecz

  3. Byłam ostatnio na zabiegu i słuchajcie – REWELKA
    Trwał maksymalnie 20 minut, nie czuć go prawie wcale, po kilku dniach nowa twarz!! Jakby mi ktoś odjął 10 lat… Coś niesamowitego, takie rzeczy są warte każdych pieniędzy… Już nie mowiac o tym, że mnie NIE POZNAŁ MĄŻ HAHAHA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *